Moderné protislnečné sklá – riešenie prehrievania interiérov aj energetických úspor

V dobe výrazných klimatických zmien, nestáleho počasia a výrazného kolísania teplôt sa kladú zvýšené nároky na tepelnú izoláciu stavieb a investori čoraz častejšie vyžadujú okrem účinnej tepelnej izolácie zameranej na minimalizáciu únikov tepla aj účinnú ochranu interiérov proti prehrievaniu. Súčasne sa neustále zvyšujú požiadavky na úspory energií. A sklo ako moderný stavebný materiál je na uvedené požiadavky ideálnym riešením. Zatiaľ, čo účinné tepelnoizolačné sklá sú v dnešnej dobe už vyžadovaným štandardom, výhody inovatívnych protislnečných skiel sú pre mnohých investorov zatiaľ veľkou neznámou. A pritom sú pozoruhodné nielen schopnosťou výrazne zlepšiť komfort bývania, ale umožňujú aj zaujímavé úspory energií.


Šetrite náklady na energie nielen v zime

V dnešnej dobe sa pri výbere zasklenia okien stále častejšie berú do úvahy okrem základných vlastností skla  – priepustnosti svetla TL (%) a súčiniteľa prestupu tepla sklom UG (W/m2K) – aj ďalšie parametre, ktoré môžu výrazne zlepšiť komfort bývania a súčasne sa vyplatia kvôli úsporám energií. Možno vás to prekvapí, ale spotreba energie na prevádzku klimatizácie v lete je až desaťnásobná oproti spotrebe energie potrebnej na vykurovanie v zime. Preto sa pri plánovaní zasklenia oplatí venovať pozornosť výberu parametrov skla aj podľa orientácie jednotlivých okien podľa svetových stránintenzity slnečného svitu.


Inovatívne protislnečné sklá 

Moderné protislnečné sklá s nízkym solárnym faktorom od Saint-Gobain Glass – s transparentnými kovovými protislnečnými povlakmi – okrem skvelých tepelnoizolačných vlastností ponúkajú aj vysokú priepustnosť svetla a vďaka nízkemu solárnemu faktoru súčasne v letnom období účinne zabraňujú prehrievaniu interiérov pôsobením slnečného žiarenia. Znižujú tak potrebu použitia klimatizácie, a to aj bez externého tienenia. A to je veľmi významná energetická úspora.

Ďalšou energetickou úsporou, ktorú umožňujú protislnečné sklá bez externého tienenia, je zníženie potreby umelého osvetlenia, pretože protislnečné sklá vpúšťajú do interiéru maximum denného svetla, takže nie je nutné tak často svietiť.

Protislnenčné sklá sa používajú najmä na južnej strane a všade tam, kde je žiaduca ochrana proti slnečnému žiareniu, ktoré by mohlo spôsobovať prehrievanie interiérov.

Vyberte si z ponuky protislnečných skiel to najlepšie

To najlepšie z denného svetla v interiéri bez prehrievania si užijete vďaka vysoko selektívnej protislnečnej ochrane s maximálnou svetelnou priepustnosťou špičkových protislnečných skiel SGG COOL-LITE SKN 183 / 183 II. Vynikajú kombináciou efektívnej ochrany proti slnečnému žiareniu (solárny faktor g 37 %) a výnimočnej svetelnej priepustnosti (TL trojskla až 68 %). Sú tiež zárukou skvelého energetického výkonu (Ug 0,5 W/m2K) a neutrálneho vzhľadu s nízkou svetelnou reflexiou (vonkajšou 14 % a vnútornou 16 %). SGG COOL-LITE SKN 183 / 183 II je ideálnym produktom pre fasády aj okná v komerčných aj obytných budovách, teda všade tam, kde je potrebný prístup veľkého množstva denného svetla bez kompromisov medzi svetelnou priestupnosťou a protislnečnou ochranou.

Pri výbere optimálneho zasklenia sa poraďte s odborníkmi

Pre dosiahnutie čo najlepšej kombinácie užívateľského komfortu, obstarávacej ceny a prevádzkových nákladov zasklenia je ideálne vždy konzultovať skladbu zasklenia s odborníkom – zoznámiť sa s ponúkanými úžitkovými vlastnosťami skiel a všetkými možnosťami kombinácií úžitkových vlastností vrátane zvukovej izolácie, dizajnu, rôznych úrovní bezpečnosti a ďalších špeciálnych vlastností skla. Ak sa chcete dozvedieť viac o protislnečných sklách, kliknite tu, alebo sa poraďte s odborníkom.


Zdielať článok: